Víkend pro ženy v České Třebové 2023

Druhý srpnový víkend je vždy v České Třebové věnován tancechtivým ženám a dívkám, které se od pátku do neděle nechávají unášet chytlavými, převážně latinskoamerickými rytmy a příjemnou atmosférou.

Taneční víkendy pro ženy jsou v Bestě příjemnou tradicí. Druhý srpnový víkend je vždy v České Třebové věnován tancechtivým ženám a dívkám, které se od pátku do neděle nechávají unášet chytlavými, převážně latinskoamerickými rytmy a příjemnou atmosférou. Vítán je každý, kdo chce tančit, a nezáleží na tom, jestli s tancem právě začíná, nebo už je v této oblasti zkušenější. Skvělé lektorky, Martina Nováková a Linda Váchová, vždy program uzpůsobí tak, že nadchne každého. Slovo „nadchne“ je zde zcela na místě, neboť nadšení se u většiny z nás dostavilo hned při první páteční lekci.

Sešlo se nás něco málo přes čtyřicet – maminky, babičky, dcery i vnučky. Je to radost, když se tři generace tanečnic různých profesí a zájmů sejdou na jednom parketu. Je hezké vnímat, jak se pomalu vytrácí nervozita, ostych a obavy z toho, „jestli to vůbec budu umět a zdali budu skupině stačit“. I starosti všedních dnů, kterých máme někdy požehnaně, se s každým dalším taktem jakoby vzdalují, až rozplývají. Mozek má teď jinou práci – musí se pekelně soustředit, protože zkoordinovat ruce a nohy do oku libé figury, k tomu se držet hudby, počítat kroky, a ještě u toho vypadat jako tanečnice, je fakt makačka.

Nicméně, vše se po několikerém opakování podaří a výsledek je naprosto fenomenální. Na konci lekce se pohyby pomalu automatizují a počáteční nervozita je přetavena v radost ze zvládnutých kreací, které v provedení celé skupiny nabývají zcela nových rozměrů. Nadšení a skvělá energie, kterou nám úžasné lektorky společně s novými tanečními kroky předaly, jsou nyní zúročeny chvályhodným výkonem všech zúčastněných dam. A to je teprve začátek. I když jsme fyzicky dostaly zabrat a není pochyb o tom, že nám to ráno naše svaly připomenou, povznesení na duchu je patrné napříč celou skupinou a my už se těšíme na další dny. Při večerním posezení se spontánně tmelí kolektiv a jelikož mezi sebou máme opravdu talentované vypravěčky, básnířky a zpěvačky, je o zábavu postaráno.

Další lekce probíhají v podobném duchu jako ta první. Rozdíl je ve výběru hudby a choreografie. Ať je na programu cha-cha, jive, nebo paso doble, Martina s Lindou vždy přesně vědí, jak nás dostat do varu a doslova z nás vyždímat to nejlepší. Na úrodnou půdu padl i jejich originální nápad na speciální lekci inspirovanou trendem letošního léta, panenkou Barbie. Příprav na toto povyražení jsme se chopily opravdu zodpovědně a své zevnějšky více či méně stylizovaly do daného tématu. Odměnou nám byla nádherná výzdoba, růžový foto koutek, rekvizity, nealko přípitek, tombola a v neposlední řadě netradiční Barbie choreografie, kterou jsme si báječně užily, stejně jako celý pobyt.

SDÍLEJTE: