Mistrovství světa 2023

Největší taneční událost sezóny pro kategorie jazz dance je za námi! Kvalitní tancování, které jinde neuvidíte a mnoho zážitků okolo.

Největší taneční událost sezóny pro kategorie jazz dance je za námi! Kvalitní tancování, které jinde neuvidíte a mnoho zážitků okolo. Jsme pyšní na všechny naše malé i větší tanečníky, kteří se v celkovém počtu 53 lidí představili pod hlavičkou Tanečního klubu BESTA Chrudim. Děkujeme Vám za reprezentaci a věříme, že Vás to obohatilo nejen tanečně.

Na Mistrovství světa v Belgii strávil náš tým celkem 4 dny. Vše začalo v pondělí hned třemi starty. Jako první se představila Ema Hrochová v kategorii jazz dance sola female junior 1, kde v početně i kvalitativně vysoké konkurenci získala 30. místo ze 43 tanečnic. Odpoledně přišel na řadu start Radka Loukoty, která nakonec skončil na 5. místě mezi světovou špičkou. Držíme palce do další sezóny, kdy bude cílit na medaili. Posledním startem dne byla velká formace dětí s názvem OUR STORY v choreografii Natálie Adámkové a Viktorie Šupíkové, která se probojovala do vytouženého finále a za svůj výkon plný energie a nadšení získala krásné 6. místo z celkem 12 formací.

Úterní dopoledne patřilo naší sólistce z ktg. dospělých Ilonce Sedláčkové, která se představila v nabité kategorie jazz dance sola female adults, kde bojovala celkem proti 54 soupeřkám. Výsledkem je nádherné 18. místo. Ačkoliv to nestačilo na postup do dalšího kola, které bylo otevřeno pouze pro 14 sólistek, jsme na její výkon a především taneční posun velmi pyšní. Tančit na tomto parketě sólo je už úspěch sám o sobě. Odpoledne do haly dorazila velká formace juniorů, která přijela připravená bojovat o postupy. Na startovním poli se objevilo hned 24 formací, konkurence tedy byla opět obrovská, ale naši juníci se ničeho nezalekli, bojovali a postoupili do semifinálového kola, kde skončili na nádherném 9. místě kousek od bran finále.

Ve středu se postupně představily všechny věkové kategorie. Ráno začaly malé skupiny děti, kde naše šestice malých tanečníků složená ze tří holčiček a tří kluků předvedla výrazně lepší výkon než na poslední mezinárodní soutěži a skončila na skvělém 17. místě z 29 startujících těsně před postupem do nejlepší šestnáctky. Odpoledne pokračovala kategorie juniorů malých skupin, kde se mezi 47 skupin zařadila i ta naše s názvem IN THE CLUB v choreografii Ilony Sedláčkové. Její výkon na postup bohužel nestačil, ale 35. místo rozhodně není důvodem ke smutku. Posledním startem středečního dne byla formace JAZZY GIRLS, která se představila v kategorii dospělých. Jsme moc rádi, že ani tato věková kategorie za náš klub na MS nechyběla. Naše kobry se neuvěřitelně semkly jako tým a zabojovaly o svůj postup, který získaly. Jejich cesta nakonec skončila v semifinálovém kole na 11. místě a my jsme zvědaví, co jim přinese nová sezóna.

Poslední soutěžní den pro kategorie jazz dance byl čtvrtek. Náš tým čekal poslední start v podobě jazz dance skupin dospělých, kde v počtu celkem 36 choreografií získaly naše tanečnice krásné 12. místo po postupu do semifinálového kola.

Moc gratulujeme všem našim tanečníkům, děkujeme organizačnímu týmu, sponzorům a samozřejmě rodičům dětí za to, že je podpořili v cestě do SVĚTA!

SDÍLEJTE: