Taneční škola a klub

Besta Chrudim 33 let s vámi

Besta Chrudim
33 let s vámi

V současné době u nás tančí přes 250 tanečnic a tanečníků, úspěšně se účastníme jak českých, tak i zahraničních mistrovských soutěží. Věříme, že tanečníkem se člověk nerodí, ale stává.

BESTA CHRUDIM

Rodinná taneční škola s historií

Na české taneční scéně působíme už přes 30 let. Našimi dveřmi prošlo tisíce tanečníků a my se stále snažíme nově příchozím vytvářet adekvátní zázemí pro jejich taneční rozvoj a smysluplné trávení volného času. Soutěžně se věnujeme nejvíce stylu jazz dance a contemporary, ale najdete u nás i mnoho nesoutěžních kurzů s různorodostí tanečních stylů.

V co věříme?

Že když něco dělám pořádně, tak dříve či později uvidím pokroky.

Že patřit mezi nejlepší není jednoduché, ale že stojí za to se snažit.

Že pohyb je láska na celý život a že pomáhá tělu fyzicky i psychicky, že na parketu mohu zapomenout na všechny starosti.

Že to není jen o medailích, které jsou příjemným bonusem, ale především o týmu a také o tom překonat sám sebe.

Užít si ten moment, kdy mi najednou jde něco, co dřív nešlo. Kdy prvky, které se zdály být nedosažitelné, teď dělám běžně.

Že odlišovat se a dělat navíc není trapné, ale že se mi to bude jednou hodit i v běžném životě, ať už budu dělat cokoli.

náš tým

Lektoři

Taneční školu založili manželé Novákovi v roce 1991. Pro ně i celou jejich rodinu se tanec stal životním stylem i láskou. Není tedy divu, že jejich dvě dcery Klára a Linda pokračují v činnosti svých rodičů. Aktuálně najdete v týmu všechny čtyři a každý z nich má své nezastupitelné místo. Mimo pokrevní rodinu se tým rozrostl o rodinu taneční. Na tréninku potkáte už i mnoho asistentek a začínajících trenérek, které vyrostly v BESTĚ Chrudim a sdílí stejné hodnoty a lásku jako zakladatelská rodina:)

Linda Váchová

lekce pro ženy & latino dance

734 210 038

linda vachova10

Klára Benešová

jazz & modern dance

775 715 014

klara benesova10

Martina Nováková

lekce pro ženy & výuka v MŠ

777 016 137

martina novakova besta chrudim8

Aleš Novák

manželské a pokračovací taneční & páry

777 067 137

10
TAK ŠEL ČAS

Historie taneční školy

Taneční škola Besta Chrudim prošla dlouhým vývojem. Zaznamenala na své cestě mnoho tanečních stylů a postupně se propracovala k dnešní podobě. Podívejte se na pár milníků.

1991 - Oficiální založení TŠ
1993 - Postupný nárůst zájemců
1994 - Rozšiřujeme činnost
1995 - Náš pár získává nevyšší třídu M!
2001 - 6. místo na MČR v párovém tanci
2002 - První Mistrovství světa!
2003 - 3. místo na MČR v párovém tanci
2003 - Náš pár mezi 24 nejlepšími v ČR
2005 - Další rozšíření činnosti
2013 - Titul Vicemistři světa!
2019 - Máme Mistra Evropy!
2019 - Další světový úspěch
2022 - Ženy seniorky Mistři světa!
2023 - Finále Mistrovství světa
Manželé A. & M. Novákovi oficiálně zakládají taneční školu Besta Chrudim po úspěšné taneční kariéře v párovém tanci a výuce základních tanečních kurzů, kde nacházejí první zájemce o pravidelnou tréninkovou činnost, kterou provozují v R-klubu.
Bylo nás víc a víc. Nalezli jsme zchátralý gymnastický sál v areálu ZŠ U Stadionu, následovalo jeho kompletní předělání a přesun do těchto prostor .
Uspořádání Taneční ligy - následně každoroční pořádání dvou párových soutěží ročně. Také se již nevěnujeme jen párovému tancování, ale činnost jsme rozšířili o dívčí kolektivy.
Náš pár M. Chudobová & J. Dobruský, kteří naši taneční školu začali navštěvovat po tanečních v roce 1991, získali po necelých 4 letech své taneční kariéry nejvyšší třídu M v latinsko-amerických tancích.
Úspěch našeho páru Kristýna Pohlová + Vít Horníček, kteří se na Mistrovství ČR ve standardních tancích v ktg. Mládež umístili na krásném 6. místě.
První účast na Mistrovství světa v Riese - ktg. show dance - juniorský tým pod vedením Martiny Novákové.
Velký úspěch našeho páru Linda Nováková & Oskar Andrešev v ktg. Mládež. Získali titul II. Vicemistr ČR v deseti tancích a titul II. Vicemistr ČR ve standardních tancích.
Na Mistrovství ČR ve standardních tancích se náš pár K. Pohlová & V. Horníček probojoval v nejvyšší kategorii tř. M mezi nejlepších 24 párů v České republice.
Rozšíření činnosti o výuku v Mateřských školách i mimo Chrudim.
Jsme VICEMISTŘI SVĚTA v jazz dance! Jednalo se o formaci Man like that v ktg. dospělí, a velký dík patří i choreografkám Martině & Kláře Novákovým.
Radek Loukota Mistr Evropy ktg. jazz dance sólo muži děti a zároveň Happy kids 2.vicemistri světa ktg. jazz dance formace děti, choreografie Klára Benešová.
Ilona Sedláčková bronzová medaile na světovém finále Dance world cup v kategorii sólo jazz dance ženy
V listopadu 2022 naše ženy "seniorky" s formací M. Novákové & L. Váchové s názvem Queen´s Gambit vybojovaly zlatou medaili na Mistrovství světa ve slovinském Podčetrtku.
OUR STORY finalisté Mistrovství světa jazz dance formace děti, choreografie Natálie Adámková a Viki Šupíková