Region Taneční skupina roku 2024

První formační soutěž sezóny je vždy ohromnou výzvou. Je to takové strhnutí náplasti a představení naší práce.

Najednou posíláme ven vše, co jsme v předchozích měsících vytvořili a čekáme, co na to svět řekne😊 Tentokrát většina našich týmů věděla, že jede vyhrát už před vstupem na parket, díky nově utvořené kategorii jazz dance a absolutní absenci soupeře, ale nás stejně nejvíc zajímala zpětná vazba poroty a díky za ni – jsme teď na sezónu 2024 o něco lépe připraveni. Pojďme si tedy představit naše týmy.

Začneme těmi nejmladšími – choreografie Barbie pod taktovkou Lindy Váchové byla pro většinu dětí absolutní premiérou a my jsme rádi, že ji tak skvěle zvládly. Jejich roztomilost nebrala konce a i přes drobné chyby si porotu získala. Uvidíme, co na ni řeknou v příštím klání soupeři.

Druhou formací v kategorii dětí byla jazzová sestava Dr. bonnes. Tady se o choreografii postaraly Viki Šupíková a Zuzka Löwyová. Děti přinesly na parket hooodně energie a tak jim i trenérky odpustily občasné srážky a nedokonalosti. Držíme palce, ať to vydrží celou sezónu.

Juníci a jejich Chicago v choreografii Kláry Benešové a Ilonky Sedláčkové mají velkou pochvalu za přípravu, kterou zvládly bezchybně. Ať už mluvíme o vzhledu nebo rozcvičení, které vzali zodpovědné i přesto, že je jim díky věku při absenci soupeře jasná výhra.

Na závěr dne přišly na řadu dospělačky a mnoho choreografických premiér. Do této sezóny vstupujeme se třemi choreografiemi a tak nás mimo mnohonásobného stresu čeká i hodně převlékání – při premiéře to vyšlo, tak snad to tak bude vždy!

První na parketu zazářila choreografie Míry Kosíka Falling, která je absolutním výstupem z naší komfortní zóny. Téhle spolupráce si neskutečně vážíme, protože nám otevírá absolutně nové obzory po všech stránkách. Měla to byla změna a to myslím stoprocentně klaplo. Tady jsme dokonce měli soupeře a ten byl úspěšně poražen. Aneb první zlato do sbírky.

Po rychlém převlečení následoval jazz, tedy opět spíš exhibice než soutěž. Choreografie s názvem Heaven is near vzešla z dílny Ilonky Sedláčkové, Klárky Holubové a Viki Šupíkové. Naše krásky skočily do barev, rychlého tempa a podmanily si porotu i diváka. Na závěr celého dne přišlo pomazlení v podobě choreografie Torna a casa v choreografii Zuzky Löwyové a Elišky Hrochové. Nebudeme lhát, výkon nebyl vzhledem k počtu chyb stoprocentní, ale přinesl nám skvělé 2.místo z pěti startujících a co je víc – krásnou zpětnou vazbu od poroty.

My jsme si premiéry moc užili, jsme pyšní na všechny naše tanečníky, děkujeme za podporu všem rodičům i fanouškům a těšíme se na další soutěž, která nás čeká už v neděli 7.4.2024 opět v Hradci, ale tentokrát tradičně v Aldisu. Doufám, že se těšíte taky, protože všechny výše zmíněné choreografie budou opět o kousek lepší a navíc představíme ještě jednu novinku – NAŠE milované ŽENY. Tak za týden – držte palce😊

SDÍLEJTE: