Březen – první soutěže roku 2024

Březen za kamna vlezem, tak to u nás rozhodně neplatilo. Naopak konečně jsme vynesli naši práci před lidi😊 a to celkem na dvě soutěžní klání.

Prvním z nich byla kvalifikace Dance world cup, která proběhla v Jihlavě. Mnoho vystoupení i choreografů tam mělo svou premiéru a výsledkem je zisk 14 nominací ze 14 startů. Je to pro nás skvělý úspěch a jsme pyšní na celý tým! Více si o tom můžete přečíst v článku věnovaném přímo soutěži😊

Po Jihlavě jsme se začali 100% soustředit na velké formace. Týden před prázdninami jsme dokončovali vše, co se dalo. Kostýmy, choreografie, doplňky a aby toho nebylo málo, tak světlo světa spatřilo naše nové logo.

A to pro nás byla opravdu velká věc – několik měsíců příprav, několik nepovedených návrhů a především milion emocí. Najít logo, kterému bude patřit naše srdce, byla jedna věc. Najít odvahu změnit logo po 33 letech, byla věc další, ale už jsme tak nějak cítili, že je to věc nezbytná. Besta Chrudim prochází jako vše přirozeným vývojem a ačkoliv hodnoty nastavené Alešem a Martinou Novákovými stále ctíme, tak už to dávno není jen o párovém tancování. Z nového loga je snad jasné, že prostě milujeme tanec. Za nás je vzdušné, jasné a čitelné, tak nezbývá než doufat, že se bude líbit i Vám.

Tato změna samozřejmě způsobila objednávky nového merche na sezónu 2024 a to byl teda trochu blázinec. Děkujeme našemu milovanému “tiskaři” (značka všechno jde) za ochotu a jsme moc rádi, že jsme viděli naše nové logo hned na první formační soutěži roku 2024.

Ještě před ní jsme si střihli generálky na velkém parketu, kde si tanečníci užijí adekvátní prostor a choreografové vidí, zda všechny obrazce dobře fungují. Tahle tradice bohužel již několik let vychází na konec prázdnin a o to více si vážíme toho, že ji rodiče našich tanečníků z 95% přizpůsobuji návraty z dovolených. Zkusit si jiný prostor děti i dospělí před premiérou prostě potřebují.

A pak už to jelo – nervozita stoupala. Týden do první soutěže je vždycky peklo. Ten strach, aby vše klaplo. Aby všichni byli fit. Aby se vystoupení líbila. Aby se tanečníkům dobře tančilo. Aby kostýmy seděly. Aby se den povedl. A především, aby “naše děti” byly šťastné. Ráda bych řekla, že to opadne s příjezdem na soutěž nebo snad s posledním vyhlášením. Ale tak to skutečně není. Vždy je co zlepšovat a vždy se pro formace objeví nové publikum, nové podmínky, noví soupeři. Je to kolotoč emocí, které milujeme. Děkujeme, že je prožíváte s námi a těšíme se na další soutěži. Hned na začátku dubna!

SDÍLEJTE: