Kvalifikace Dance World Cup 2024

První březnový víkend byl ve znamení první soutěže sezóny 2024! Tou se již po několikáté v řadě stala kvalifikace na světové finále Dance World Cup.

První březnový víkend byl ve znamení první soutěže sezóny 2024! Tou se již po několikáté v řadě stala kvalifikace na světové finále Dance World Cup. Tu jsme si zamilovali již v roce 2019, kdy jsme parket v Jihlavě a následně světové finále v Portugalsku zažili poprvé. 

Soutěž je konceptem trochu jiná než běžné soutěže v ČR. Tanečníci se představují pouze pod startovními čísly a názvy svých vystoupení – jejich jména a kluby jsou zmíněny až při vyhlašování a především každý tanečník, který chce reprezentovat Českou republiku na světovém finále musí na kvalifikaci získat minimálně 70 bodů ze 100 možných. Letos poprvé můžeme pyšně říci, že všechny naše starty tuto hranici překonaly. Naši tanečníci nešli pod 85 bodů, získali celkem 11 zlatých medailí, 2 stříbrné a jeden bronz. Speciální cenu poroty za nejlepší výkon v dané věkové kategorii obdržel mezi sólisty mini Štěpán Hrubeš a v juniorských duetech si tuto prestiž zažila Karolína Blažková a Radek Loukota za Yesterday. 

Máme ze všech výsledků ohromnou radost, protože konkurence byla počtem i kvalitou veliká. Není se čemu divit – světové finále se tentokrát odehraje přímo v Praze a to si žádný tanečník nechce nechat ujít. My už se neskutečně těšíme!

Pojďme si tedy projít všechny naše starty

Kategorie miniděti a náš sólista Štěpánek si v choreografii Klárky Holubové získal celé publikum i porotu, speciální cena, jasná nominace a více než 90 bodů je jasným důkazem. V dětské kategorii se představila také malá skupina Kiss him, v choreografii Elišky Hrochové vstoupily děti mezi 4 výrazné týmy, nezalekly se a i oni mají zlato. Dalším zlatým tanečníkem se stal Davča Kosť premiéra lyrického sóla Jealous v choreografii Viki Šupíkové a Zuzky Löwyové přinesla výhru.

Přesuneme se hned mezi juniory. Nejvíc startů měl jednoznačně Radek Loukota – na stagi si střihl své loňské sólo Sexyback, stal se miláčkem publika a od poroty získal téměř 90 bodů. Druhým sólovým startem byla premiéra choreografie Fly me to the Moon a i ta mu vynesla zlato a nominaci. V pátek spojil své síly s Karolínou Blažkovou v choreografii Yesterday, která zaujala porotu natolik, že jí ocenila více než 91 body a byla vyhlášena jako nejlepší duet juniorské kategorie. V neděli tančil s Emou Hrochovou a jejich vzájemná chemie oslovila celé publikum a samozřejmě i porotu, která je upřednostnila před ostatními soupeři, nadělila jim téměř 90 bodů a oni opět získali zlato.

Ema Hrochová sama startovala v kategorii sólo ženy jazz, kde bylo 10 kvalitních tanečnic a my nemůžeme být šťastnější, protože se jí podařilo vybojovat stříbrnou medaili, kterou si za svůj progres jednoznačně zaslouží. Zmíněná trojice byla i součástí skupiny, která v choreografii Ilonky Sedláčkové získala stříbro v nabité kategorii a taktéž nominaci, což bylo perfektním vstupem této nově sestavené party do sezóny 2024.

A na závěr dospělačky – tyhle naše kobry nejsou na stagi žádnými nováčky a my jsme pyšní, že jejich výkony se stále zlepšují. Ilona Sedláčková vytančila nádherných 93 bodů a stala se minimálně po třetí v řade výherkyní kategorii sólo jazz ženy. Viki Šupíková ovládla kategorii ženy lyrical a domů si za choreografii 90 days taktéž odváží zlato. Duet Klárka Holubová a Ilonka Sedláčková se stal nejlepším jazzovým duetem. Tradiční dvojice Viki Šupíková a Zuzka Löwyová si odváží bronz z ktg. senioři lyrical. Nechyběla ani malá skupina dospělých, která tentokrát vznikla opravdu rychle za spolupráce všech tanečnic a to jí jednoznačně dodalo šmrnc a pomohlo získat stříbrnou medaili, krásných 90 bodů a samozřejmě nominaci.

Děkuji všem našim tanečníkům za báječnou reprezentaci, choreografkách za perfektní péči o svoje svěřence, přítomným rodičům za zasílání videí a fotek. Nemůžu se dočkat až zase budu na soutěži s Vámi a uvidím Vaše výkony na vlastní oči. Tým BESTA opět dokázal, že je kvalitní a jednoznačně se řadí mezi nejlepší v České republice a především, že je to láska!

SDÍLEJTE: