Mistrovství České republiky 2024 (CDM)

Vrchol sezóny, taneční maraton, svátek tance. Prostě místo, kde chce každý tanečník být a chce vyhrát.

Stát se Mistrem České republiky je čest, kterou chce zažít každý. A my jsme extrémně pyšní, že našim svěřencům se to povedlo hned 8x samozřejmě v 8 různých kategoriích. Mimo příček nejvyšších se nám podařilo získat i 20 nominací na Mistrovství Evropy a 18 na Mistrovství světa.

Vezmeme to popořádku. Tak doufám, že Vás baví číst😊

Celá akce odstartovala ve čtvrtek kategoriemi contemporary sólo, duo, malé skupina. Náš tým měl zastoupení celkem čtyři. Prvním z nich byl Davča Kosť, který za choreografii Jealous od Viki Šupíkové a Zuzky Lowyové získal 2. místo a stal se Vicemistrem ČR. Jeho výkon na soupeře nestačil pouze o jednu jedinou známku, ale nominace jsou v kapse, tak uvidíme, jak to dopadne na mezinárodních soutěžích.

Další start znamenal pro náš tým další nominaci – tentokrát na Mistrovství Evropy. Karolína Blažková a Radek Loukota si s mojí choreografií Imagine vybojovali postup do finále, kde s jednou jedničkou získali nakonec 5. místo a vysněnou nominaci na Mistrovství Evropy.

Stejný výsledek byl připraven i pro dvojici Zuzi a Viki, která se taktéž probojovala do finále a se svou vlastní choreografií získaly postup na Evropu.

Posledním startem byla Viki a její sólo 90 days. Naše společná choreografie a milovaná hudba vynesla právě postup na MČR, který si Viki vybojovala na kvalifikaci v Brně. Kde se na start postavilo přes 30 solistek a pouze 12 z nich dostalo možnost doplnit tři nominované z podzimní ligy a užít si stage MČR v Praze. Tady to na finále bohužel nestačilo, ale právě 10.místo je motivací posunout se zase o kus dál.

Byl to takový zahřívací den před startem našich formací.

Pátek odpoledne se vrhly naše malé střely na parket a svou energií rozzářily kongresové centrum. Začala Barbie , choreografie Lindy Váchové, která si ve vysoké konkurenci odváží bramborovou medaili. Stejné kategorie se účastnila choreografie Dr. Bones od Viki Šupíkové, která byla o kousek úspěšnější a děti si na krku odvezly bronzové medaile a titul 2.vicemistr ČR.

Hned v zápětí odstartovali naši juníci. Choreografie, kterou jsem vytvořila společně s Ilonkou Sedláčkovou nese název Chicago a je to srdcovka. Tihle naši puberťáci ji soutěž od soutěže tanci lepe a lépe a tak jsme málem vyskočili metr do vzduchu, když nás minuli všechny nemedailové pozice a na krku se nám najednou houpala bronzová medaile. Jednička ve známkách byla třešničkou na dortu a získané nominace příslibem vypracovat ji ještě do větších detailu.

Po vyhlášení začal blok dospělácké věkové kategorie, kde se náš tým představil hned třikrát. Jednou v choreografii Miry Kosika Falling, která ačkoliv není čistě artshow vybojovala bramboru v nabité kategorii.

Podruhé s milovanou Torna a casa, kde nám jen těsně – přesněji o 5 bodů – utekl postup do finále a my tedy končíme sezonu s pěkným 8.místem. A do třetice všeho dobrého jazz s názvem Heaven is near, kterému se i přes skvělý výkon nepodařilo prolomit smůlu a skončil na pátém místě. Medaile se tedy dospělákům vyhnuly, ale nominace jazzu je v kapse a snad na nás čekají právě na mezinárodních soutěžích.

Honem jsme se jely domů vyspat a pripravit se na den poslední. Den, kdy bylo o Beste Chrudim hodně slyšet a jednoduše se dařilo. Byl ve znamení art show a jazz dance.

Art show za náš tým měla pouze jednoho jediného zástupce, a to Radka Loukotu, který si k vysokému počtu vystoupení přidal ještě poslední s názvem Cooler than me, které si téměř kompletně připravil sám. červený oblek a hravá hudba mu vynesly titul Mistra ČR.

Po tomhle vyhlášení došlo ke změně moderátora a Tomáš Slavíček nám přinesl neuvěřitelné štěstí ve všech ktg. jazzu. Konkurence byla vysoká počtem i kvalitou. Dětská i juniorská dua startovala na dvě kola a my jsme v obou měli dva zástupce. V dětské kategorii skončila jako první nepostupující do finále dvojice Stela a Verča na krásném 7.místě. Finále si naplno užili Natálka se Štěpánkem, kteří od prvního kola značně zlepšili výkon, dočkali se potlesku poroty a krásných zlatých medailí i titulů Mistra ČR.

Tuto kategorii střídali o kousek starší junioři, kde se na obě naše dvojice usmálo štěstí v podobě finále. Ashley a Terezka svůj premiérový start zvládly na jedničku z hvězdičkou. Choreografii Ilonky předvedly v plné parádě a získaly si celé publikum a především porotu. Odměnou jim je perfektní výsledek v podobě bronzové medaile, nominace na obě mezinárodní soutěže a samozřejmě titul 2.vicemistrů České republiky.

Příčku nejvyšší v této kategorii obsadila dvojice Emička a Radys, kteří si po loňském úspěchu na Evropě dali medaili za cíl a ta zlatá přinesla radosti úplně nejvíc. Teď nezbývá než začít makat a snažit se proměnit získané nominace na mezinárodních soutěžích.

Ve stejném bloku si střihli svá vystoupení i naši kluci sólisté. První exhibici si užil Štěpánek se sólem Klárky Holubové Jazzy boy a druhou Radek Loukota s klasikou od Franka Sinatry Fly me to the moon. Oba shodně mají titul Mistra České republiky, držíme jim palce na mezinárodní soutěže.

Nechyběla ani malá skupina dětí Kiss him. Sedmička ve složení 5 holčiček a 2 kluků se představila s choreografií Elišky Hrochové. Ačkoliv děti potkaly technické problémy s hudbou, která se v polovině zastavila, nenechaly se zastrašit a hned si střihly nový nástup. Druhý pokus byl super a přinesl jim krásné 2. místo a titul Vicemistrů České republiky. I těmto tanečníkům držíme palce na mezinárodní soutěže 🙂 

Posledním startem tohoto bloku byla choreografie Silk sonic z dílny Ilonky Sedláčkové, kterou vytvořila pro naše juníky. Konkurence byla obrovská a my máme nakonec bramborovou medaili a příslib souboje na mezinárodních soutěžích.
Poslední blok byl připraven pro naše dospěláky a Emičku. Ta se postavila na start mezi 15 soupeřek. Nervozita byla obrovská, ale i přesto podala dobrý výkon. Na postup to sice nestačilo, ale my víme, že potenciál na vytoužené finále tam je a jednou to klapne😊

Kde to klaplo stoprocentně, byla kategorie jazz dance sóla ženy. Naše Ilonka se postavila na start s jasným cílem vybojovat titul nejvyšší. Vše si prostě sedlo – její taneční připravenost, nastavení hlavy, choreografie, hudba, kostým… a zlato bylo v kapse. Snad největší radost nám udělala podpora všech, co sledují její cestu a vidí, že stále stoupá. Tahle sezóna jí patří a my věříme, že to tak bude i na mezinárodních soutěžích.

Další zlato, které bylo obhajobou loňského roku přidala Ilonka v dospěláckých duetech. Tentokrát s Eliškou – zatančily krásný čistý jazz, ovládly kategorii a získaly si i publikum.

Poslední start si vzaly na starost dospělačky se skupinou Royals. Tahle skupina byla limitovaná počtem přípravných treninků a i přesto podaly skvělý výkon a vypadaly nádherně. Nakonec je z toho bramborová medaile, ale my věříme, že na další souteži zabojujeme a na krku bude medaile skutečná.

A jsme u posledního startu. Ten si vzaly na starost naše ženy a jeden muž. Choreografie Femme fatale z dílny Martiny Novákové a Lindy Váchové vnesla na parket ženskost, energii, eleganci i zábavu. Shodou okolností nastoupila jako první z kategorie, porotu naprosto oslnila a i přes četnost soupeřů vyhrála se samými jedničkami. Výsledek je jedna věc, ale tahle parta to je ta největší výhra!

Pokud jste dočetli až sem, tak Vám moc děkuji. Nedokážu článkem přenést všechny emoce, které jsme za tyto tři dny zažili, ale na našem instagramu najdete videa, kdy je myslím jasně znát, že jsme si to užili. Že naše endorfiny nás často vystřelily až do vesmíru a bude trvat dlouho, než si to zpracujeme.

Ačkoliv víme, že je to začátek cesty a vlastně trochu závazek úspěšně reprezentovat na mezinárodním poli, je to taky absolutní radost a docenění naši společné práce. Tak úspěšné choreografie by nikdy nemohly vzniknout, kdyby nebyly kvalitní tanečníci, kteří je tančí a na jejich výchově se podílí celý tým. Včetně externích lektorů, kteří k nám čas od času přijedou. Jsem vděčná, že společně utváříme prostředí, kde mohou děti tanečně růst a moc děkuji všem, kdo naši práci podporují. 

SDÍLEJTE: