Rok 2018 – Největší počet vystoupení!

Je to jen kousek zpět, a přitom je to tak dávno. Jak bychom mohli charakterizovat rok 2018? Pravděpodobně jako ten, který zaznamenal největší počet vystoupení.

Při tvorbě programu na tradiční Den otevřených dveří nás přepadaly mdloby. Čekalo nás 9 sól, 5 duet, 6 malých skupin, 8 velkých formací, a to mluvíme pouze o soutěžních vystoupeních. Přípravky, ženy, školky, páry, závěrečná děkovačka a bylo jasné, že do hodiny a půl přeš třicet vystoupení nedáme. Program má mít švih a zároveň dopřát tanečníkům dostatečný prostor na převlečení. Nebudeme lhát – ani jedno se nám 100 % nepodařilo, ale jsme rádi, že jsme to všechno nějak zvládli. Vám, kdo jste se přišli na 27. den otevřených dveří podívat děkujeme za trpělivost a možnost podělit se s Vámi o naši celoroční práci. Potlesk, který jste věnovali každému vystoupení povzbudil naše tanečníky do další aktivity a ten za závěrečné vystoupení nám dodal chuť na sobě makat a rozvíjet disciplínu schoolproduction.

A co dalšího se v tomto roce povedlo? Naše tanečnice byly u zahájení zimní olympiády dětí a mládeže v Pardubicích. S choreografií Confident si užily velký prostor zimního stadionu, ztlumená světla i kamery české televize! Na videu je najdete ve 14. minutě. Atmosféra byla jedinečná a my tento zážitek s radostí připisujeme do naší sbírky 😊

Opět jsme vyrazili do Vídně. Soutěž to byla krásná, mnoho vystoupení mělo premiéru, ale hlavně jsme si všechny střihly workshop s Milosem Isailovicem – tančilo nás celkem 13!

Po návratu začaly přípravy na regiony. Poprvé měly dvě formace jazz i contemporary všechny naše věkové kategorie a skvěle se jim dařilo. Pojďme si vypíchnout jednu fotku – absolutní štěstí po vyhlášení a zároveň koncentrace na to, že první „vyhrání“ z kapsy vyhání a makat musíme dál.

Skvěle se dařilo i našim ženám, které si na Mistrovství České republiky Svazu učitelů tance vybojovaly titul MISTR ČESKÉ REPUBLIKY. Naše dámy, které přijaly tanec jako součást svého života se radovaly se stejnou energií, jakou vložily do svého výkonu a my jsme si to náležitě užili s nimi.

V roce 2018 se nám taky nejvíce vydařila Itálie. V pátek jsme si užili celodenní maraton v hale, kde mimo skvělých výsledků všech našich tanečnic získala Adri Lörinczová za vítězství své kategorie a celkovou image všechny fotografie svého vystoupení zdarma. Byl to stejný den, kdy Zuzka Löwyová svým výkonem při sólu dovedla k slzám dojetí dvě úplně neznámé divačky. Druhý den přišla pro všechny účastníky zájezdu odměna v podobě dokonalého počasí a my si užili skvělý den na pláži. Super fotky od Niky Pleskot byly už jen třešničkou na dortu.

Krásné fotky vznikly i při podzimním focení, kde jsme s dospělým týmem vyrazili na náměstí, prošli tamní uličky a okolí. Fotili jsme po jednom, po dvou, ve skupinkách a samozřejmě i všechny společně. Video, které vzniklo pomocí dronu a šikovnosti jeho majitele pro nás bylo úplně novou zkušeností a vy ho můžete najít zde.

V tomto roce jsme zažili také různá netradiční vystoupení, ať v Chrudimi přímo na náměstí při cyklo závodě, v klášterních zahradách při skvělé přehlídce, v Praze na veletrhu nebo v Heřmanově Městci při oslavách v místní sokolovně. I tady vzniklo skvělé video, které viděly tisíce lidí a my jsme za něj moc vděční, stejně jako za každé vystoupení, které nám nabízí úplně novou zkušenost a dává našim tanečníkům prostor komunikovat s diváky z různých odvětví, nejenom z toho tanečního při soutěži.

Zkusili jsme si s juniorským a dospěláckým týmem vyrazit na soutěž vlakem, na soustředění oslavili první narozeniny dcery naší milované trenérky baletu a společně pro ni vyrobili dárek. Uspořádali víkendový workshop i tradiční párovou soutěž, kde startovaly i naše páry, poprvé udělali vánoční besídky pro rodiče přímo v Bestě, účastnili jsme se skvělého workshopu Choreoconnection, kde jsme potkali světové taneční hvězdy i tradičního Tance bez hranic a byli pyšní na naše oceněné tanečnice. Sledovali naši novou lektorku Alču Mročkovou jak vede přípravku dětí a vždy je s úsměvem povzbuzuje do jejich prvních tanečních kroků. Prostě jsme si vše užívali plnými doušky a využili každou příležitost si zatančit.

Vrcholem celé sezóny bylo jako vždy Mistrovství světa v OSSE v Polsku. Povedlo se nám sem získat mnoho nominací, a tak jsme tančili téměř neustále. Jednoznačně největším úspěchem byl ale výkon i výsledek juniorského týmu. V obrovské konkurenci velkých juniorských formací se jim podařilo probojovat se do finále. S choreografií FEEL IT STILL, kterou jsme vyzkoušely na jednom tréninku jako cvičnou sestavu, abychom zjistily, zda jsme už dost „velký“ a už se od ní neodtrhly. Černé kostýmy, první zdobení, uhlazené drdoly, první líčení, které přineslo i mnoho neshod a již tradiční větu „já se pod tím makeupem dusím“, to vše jim pomohlo k tomuto krásnému výsledku. Když ječely do telefonu, že jsou ve finále, musela jsem si to jít sama překontrolovat a přečíst černé na bílém. To bylo tak ohromný štěstí! Bylo to poprvé, co prošly tři kola a tančily světové finále na největší soutěži v této kategorii. Na parketu zářily a při vyhlašování, kdy skončily na 6. místě, mezi nejlepší týmy z celého světa jednoznačně patřily. Ovace na sociálních sítích i ty po návratu byly neskutečné, stejně jako dárek, který každá našla pod stromečkem v podobě zlaté medaile se svou mini fotkou právě z této formace. Jeho výroba musela být opravdu náročná a my si nejsme jistí, zda jsme dostatečně poděkovali, tak pro jistotu ještě jednou díky! Udělalo to nám všem ohromnou radost a užívali jsme si znovu ten okamžik. Popravdě nevíme, co je těžší, zda probojovat se mezi top týmy poprvé nebo to později obhajovat, ale víme, že vždy si to zaslouží slova chvály, protože každá soutěž je nový začátek a konkurence stoupá každým dnem. Tak ještě jednou díky za tenhle zážitek a zjištění, že dostat se mezi ty nejlepší týmy na světě je sice dřina, ale není to nemožné!

SDÍLEJTE: