Jak to v Bestě máme vol.1

Zeptali jsme se našeho soutěžního seniorského/adults2 týmu, co pro ně znamená tančit v Bestě. A musíme říct, že jejich odpovědi nás dojaly.

Náš seniorský tým je neuvěřitelná parta srdcařů. Zažili jsme toho spolu už tolik a těšíme se, co dalšího nás společně čeká…příští týden to bude Mistrovství světa. Celý podzim se nesl v duchu příprav, tréninků a my jsme moc vděční, že máme v Bestě tak skvělé lidi. Většina seniorského týmu k nám přišla na Taneční hodiny pro ženy, ale máme v týmu i tanečnice, které u nás začaly tančit jako děti, nebo dokonce celé rodiny, které u nás tančí. Jsou to neuvěřitelné příběhy a dalo by to na román, možná na celou ságu….na pokračování. Tak jestli vás zajímá, jak to v Bestě máme a proč to u nás není „jen“ o tanci, tak tady jsou odpovědi:

Marcela Bártová

Besta je nejlepší taneční škola! Díky svým lektorům, jejichž láska k tanci hory přenáší…. A nejen to…Přenáší se hlavně na nás, co také milujeme spojení hudby s tancem. Díky lekcím zažíváme blaho, euforii, štěstí o jakém se člověku ani nesní….Jste zkrátka Simply The BESTa!

Monika Dobruská

V roce 1990 jsem začala k Martině a Alešovi chodit do tanečních – v tu dobu ještě do RKlubu, kde jsem už před tanečními chodila do tanečního kroužku. Po půl roce, kdy jsem tančila sama, bez partnera, přišel voják Pepa, se kterým jsem za žádnou cenu nechtěla tančit. Přemluvil mě Aleš a za tři týdny na to jsme spolu absolvovali první soutěž, kde jsem měla půjčené šaty od Martinky.

V roce 1991 jsme také společně vymýšleli jméno tanečního klubu Besta, takže jsem tam úplně od začátku. Pamatuji si, jak mi Aleš šil první standardní šaty, byly bílé s černým lemováním, Martinka první latinky fialovo-černé, které vznikly ještě v Moravanech. Pamatuju si malinkou Lindu a narození Klárky, která vše pozorovala z postýlky. Pak pomoc při předělávce prostor u Stadionu i bytu v Chrudimi a odstraňování tapet…vzpomínek je spousta, je to na román. A co mi Besta dala? No přeci manžela, se kterým jsme letos oslavili stříbrnou svatbu a dvě úžasné děti, které nás těší a též se věnují tanci. Je toho strašně moc a jsou to nezapomenutelné zážitky. Máme Vás všechny rádi.

Lenka Hamsová

Tančit v Bestě je pro mě srdeční záležitostí. Miluji tanec, ale hlavně miluji tančit za TK Besta Chrudim! Děkuji rodičům, že mi tančit umožnili. Udělali tím pro mě to nejlepší, co v životě mohli. Získala jsem druhý domov, přátele, naučila jsem se týmové práci, zodpovědnosti, disciplíně, respektu a hlavně práci sama na sobě! A co si budeme …. je prostě krásné vědět, že někam patříte! Díky že i jako taneční seniorka můžu! Miluju vás!

lenka hamsova besta1

Monika Králová

Tancování v Bestě je pro mě především relax a únik od každodenních starostí. Je to radost z pohybu na hezkou hudbu. Pobyt v prima společnosti, se kterou je zábava. Z každého tréninku odcházím nabitá pozitivní energií a endorfiny, a doma vědí, že spokojená maminka=spokojená rodinka, takže mě v tancování podporují. A to i v cestě na Mistrovství světa!

Míša Stará

Tančit v Bestě je pro mě již několik let úžasný relax, možnost patřit do party prima lidí a hlavně být pokaždé nabitá pozitivní energií, kterou nám posílají naše úžasné lektorky!!! A účast na soutěžích je příjemný bonus.

Iva Strnadová

Víš, to je asi tak. Už toho máš z práce tak akorát všeho dost, jenže je úterý a večer jdeš do Besty. Prostě nejde nejít, když se trénuje. Z minula si sice nic nepamatuješ, ale Zdenča zas bude mít nějakou neuvěřitelnou domácí historku, bude prča. Martina s Lindou vymyslí parádní sestavičku, pustí chytlavou melodii a….“pět, šest, sedm, osm….“ a jedeš. Chvílemi se přijdeš jako retard, protože ty správné kroky tancují všichni ostatní kromě tebe, no a co. Jasně, že se zapotíš, ale v hlavě se to nakonec srovná. No, a pak je to fajn! TO JE BESTA!

My jsme se dojali, co vy? Už chápete, proč tak milujeme naše týmy? Pokračování bude v dalším článku😊

SDÍLEJTE: