Jak to v Bestě máme vol.3

Třetí skupina žen z party seniorského týmu popisují, „jak to v Bestě máme“. ????

Aneta Horáková

Já i má dcera tančíme v BESTĚ třináct let. Ona začínala v pěti, já v pětatřiceti. Ač jsem o tanci už od dětství snila, příležitost začít, jsem dostala až jako poměrně zralá žena. Ani ve snu by mě nenapadlo, že bych mohla někdy veřejně vystupovat, natož soutěžit. Hned z první (zkušební) lekce jsem byla v naprostém úžasu a z toho v podstatě nevycházím dodnes. Naše lektorka, Martina Nováková, mě doslova okouzlila. Její lekce jsou po celých třináct let prozářeny obrovskou pozitivní energií. Martina se na každé hodině doslova rozdává. Do každého tréninku jde naplno, energicky, řekla bych až živelně, což má na nás, tanečnice, velmi příjemné vedlejší účinky. Nejen že okamžitě zapomínáme na starosti všedních dní, ale užíváme si svou ženskost a radost z tance je umocněna kouzlem okamžiku, kdy se skupina tak rozdílných povah a osobností najednou veze na stejné vlně a vše prostě funguje tak nějak samo. Věřte, že v té chvíli si každá z nás připadá jako bohyně. To vše je okořeněno notnou dávkou humoru, který nás na trénincích takřka neopouští.

Když se k Martině před třemi lety přidala její starší dcera, Linda, posunuly se naše lekce ještě o levelvýš. Maminka s dcerou se báječně doplňují, což se odráží na kráse tanečních sestav a formací, které pro nás společně připravují. Navíc Lindin osobitý smysl pro humor nás fakt hodně baví.Aby byla BESTA sestava kompletní, musím zmínit ještě Klárku a Aleše. I oni jsou velcí profesionálové, jejichž práce a nasazení, si zaslouží uznání. Celá rodina Novákových má můj velký obdiv. Již více než třicet let pracují s tanečníky všech věkových kategorií, od tříletých capartů až po seniory, a všechny naučili tančit. Děti, které v BESTĚ tančí od útlého věku, si do života kromě skvělé pohybové průpravy odnáší cenné hodnoty jako třeba smysl pro zodpovědnost, disciplínu a v neposlední řadě kolektivního ducha a mnoholetá přátelství. Úspěchy na republikových, evropských i světových soutěžích jsou pak příjemnou (těžce vydřenou a zaslouženou) třešničkou na dortu. BESTA je pro mě radost, ale i dřina, sebevědomí, ale zároveň i pokora, profesionalita ruku v ruce s lidskostí, přátelství, ale především láska. Láska k pohybu, hudbě, ale i k sobě navzájem. V BESTĚ se zkrátka tančí s láskou, a proto je úspěšná již tolik let ❤

Hana Patočková

Besta pro mě znamená „tančí celá rodina“. S manželem chodíme k Alešovi do manželských tanečních, na latinu pro ženy chodím postupně se svými třemi dcerami. A na taneční víkend jezdím dokonce se 4 dcerami (mám jich 5, ale jedna musí obstarat koně). Besta je pro mě natolik naplňující, že ji chválím s kýmkoliv mluvím. Mám Vás ráda!

Stáňa Sejkorová

Besta je pro mě víc než 15 let nedílná součást mého života. Kupa bezva milých, skvělých lidiček naladěných na stejnou notu. Miluji tanec a každý trénink je pro mě úžasná relaxace, kde zapomenu na běžné starosti a jen tak si tančím, propotím tričko a nabiju se dobrou náladou a pozitivní energií.

Zdeňka Synková

Před 12 lety mě do Besty přivedla má kamarádka….prý „pojď, máš ráda tanec a tady si to můžeš zkusit“ a já zkusila. Tanec mi přináší klid, umí tě odpoutat na chvíli od reality, cítím se při něm krásně a žensky. A to že budu někdy závodit mě ani ve snu nenapadlo, taková třešnička na dortu….je to boží! Besta mi splnila sen a já moc děkuji Martině a Lindě za jejich milé profesionální vedení.

Jarmila Mazánková

Tanec pro mě znamená svobodu, být sama sebou, tanec v Bestě – super partu žen, se kterými je legrace.

Iva Tejnecká

Když jsem před 15 lety poprvé přišla zkusit tanec k Martě do Besty, říkala jsem si, pohyb mi prospěje, vybouřím se na parketě a nepotřebuji k tomu nikoho dalšího. Až teď vidím, jak jsem se mýlila. Nikdy by to nebylo tak perfektní, kdybych kolem sebe neměla tak báječnou skupinu lidí, která je sice velmi různorodá a v čase se i trochu mění, ale podstatou zůstává, že drží při sobě, pere se za každý okamžik a za každého jednotlivce. Našla jsem nejen tanec, ale podporu, soudržnost, radost, citlivost a takto bych mohla pokračovat dál, protože jsem součástí naprosto výjimečné party, která má nekonečnou energii a cílevědomost a současně je připravena každého podržet. Když jsem její součástí na parketě, všechny starosti jsou menší a všechny radosti tak nějak větší. Adrenalin z pohybu je pak již jen ta „jahoda na šlehačce“. Díky vám všem jsem prostě šťastnější a jen tak trochu doufám, že se mi podaří něco málo přenést na vás.

Tak to byl náš seniorský soutěžní tým, takhle my to v Bestě máme a doufáme, že ještě dlouho mít budeme. Jestli se k nám chcete přidat není nic jednoduššího než přijít na lekce a jak jste si mohli přečíst, tančí u nás i celé rodiny. Držte nám prosím palce, ať si skvěle zatančíme na Mistrovství světa, svědomitě a poctivě jsme se připravovali a těšíme se, jak budeme reprezentovat Chrudim a celou Českou republiku, tak na nás myslete, ať ty medaile přivezeme😊!

SDÍLEJTE: